Inzulinrezisztencia értékek, cukorterhelés

Gyorstalpaló kisokos 🙂

  • 0, 60, 120 perces inzulin érték, vércukor érték
  • 2, 3, 5, 6 pontos terhelés
  • 2 + 11 leggyakoribb kérdés

A számszerű laborértékek ELŐTT öntsünk tiszta vizet a pohárba (2 kérdés):

Természetesen mindkettő, DE, jó tudni: Étkezés után, menetrendszerűen jelentkező vércukor leesés szénhidrát anyagcsere zavart, vagyis IR-t jelent, mindegy milyen enyhék a laboreltéréseink, akkor is át kell térnünk az IR diétára. A vércukorleesés tünete “mindent visz”.

Az országban kétféle kezelési iskola, eltérő normálértékekkel dolgozik. Míg néhány, haladó szellemű magán endokrinológián, prevenciós megfontolásból, egyre csak szigorodnak a normálértékek, addig más központokban még a hivatalos, magasabb inzulinrezisztencia vizsgálat értékekre is rálegyinthetnek.

Az egyik túl szigorú, a másik túlságosan megengedő. A józan cél a kettő között lehet.

Inzulin és vércukor határértékek, !kétféle iskola:

1.) Enyhébb normálértékek a TB finanszírozott rendelőkben:

Enyhébb normálértékek a TB finanszírozott rendelőkben: - IR vizsgálat

Vércukor:

Inzulin:

2.) Szigorúbb normálértékek a vezető magán endokrinológiákon (Sportkontroll, Endocare):

Szigorúbb normálértékek - IR vizsgálat (#11)

Vércukor:

Inzulin – ha normális volt a vércukor görbe:

Hogyan javítson vércukor-, inzulin értékein, és csökkentse tüneteit anélkül, hogy túl sok idejébe és pénzébe kerülne?

Extra további segítség: +10 gyakran ismételt kérdés, hiszen az ördög a részletekben rejlik

Ha éppen kisbabát szeretne, forduljon endokrinológushoz. Ha nincs babaprojekt, akkor legeslegelső az IR étrend, és ha hosszú távon is jól szeretne lenni, akkor ismerje meg lépésről lépésre a 8 testi + 4 lelki pillérű, komplex életmódváltás letisztult gyakorlati teendőit. Kezdje ingyenesen:

A “csak” tüneteket idő kérdése és általában laboreltéréssel is igazolt IR követi. Szerencsés, hogy már most, időben elkezdheti az életmódváltást. Kezdje ingyenesen:

~80-90%-ban igen, DE: ~5-10%-ban látni lehet nagyon magas inzulinrezisztencia értékek mellett szinte teljes panaszmentességet, illetve ~5-10%-ban minimálisan emelkedett inzulinrezisztencia értékek mellett az életminőséget csúnyán lerontó, komoly panaszokat.

Nem, mert a vércukorgörbét és inzulingörbét mindig együtt kell kiértékelni.

Vegyen részt az ingyenes alapozó minikurzuson, hogy amikor majd elegendő ideje lesz, addigra tisztában legyen a követendő lépésekkel: 

Extrém stresszes, kialvatlan, lábadozó, vagy beteg állapotban sokkal rosszabb lesz az eredményünk, ilyenkor ne menjünk vércukor terheléses vizsgálatra.

! Figyelem: A 2 pontos vizsgálat nem ad elég információt a hasnyálmirigy állapotáról. Sőt, ha sovány, vagy izmos a testalkatunk, akkor nem 3, hanem 6 pontos vizsgálatra van szükségünk. Ilyenkor a vérvétel 0, 30, 60, 90, 120, 180 perckor történik. 3 pontos vizsgálat esetén 0, 60, 120 perckor.

A háziorvos OEP alapon csak 2 pontos vizsgálatot kérhet, amiből csak a vércukor ingyenes, de az inzulin vizsgálatot a páciensnek kell kifizetni. Érdemes magánlaborban elvégeztetni a 3, vagy 6 pontos vizsgálatot, kb. 10-15.000 Ft, néha akcióban  olcsóbb is lehet.

Előző este 7-kor fogyasszunk el egy könnyű vacsorát, vagyis ne koplaljunk és ne is együk magunkat degeszre. Számítsunk rá, hogy a vizsgálat után pocsék napunk lehet. Mindenképpen érdemes egy gazdagon megpakolt szendviccsel készülni és az utolsó vérvétel után rögtön, jóízűen megenni.

Nem. A reggelizős vizsgálat nem terheléses vizsgálat. Diagnózisra alkalmatlan, a betegség követésére pedig (egyelőre) nem megbízható. Kontrollnál csak azonos vizsgálatok hasonlíthatók össze! Tehát a terheléses vizsgálat eredménye nem hasonlítható össze a reggelizős vizsgálat eredményével.

Nagyon jó szívvel javaslom az ingyenes, alapozó minikurzust, még a meddőségi procedúra ELŐTT

Regisztráljon INGYENES IR, PCOS minikurzusomra, hogy mielőbb visszanyerhesse a régi formáját: